Pojďme se zamyslet nad tím, co nám ten uplynulý rok 2018 přinesl.

9. 01. 2019 11:41:37
Asi každý z nás zná tu otázku, která je naprosté klišé „ Tak jaké předsevzetí sis letos dal“ . Pro mě osobně už je ta otázka tak ohraná, že pokaždé když se mě někdo zeptá jaké předsevzetí jsem si dala nechci ani odpovídat.

Tím, že skončil jeden rok a začíná další přeci nebudu něco měnit? Člověk by měl na svém já pracovat celoročně.

Tím bych se chtěla dostat k tomu, že spousta lidí si dává předsevzetí jako „chci zhubnout“ ale přece by měl celý rok pro své tělo dělat to aby tahle věta nemusela přijít. To samé platí například v zaměstnání. Když není nikdo spokojený, tak proč to měnit po novém roce a setrvávat když jakýkoliv krok může udělat vlastně kdykoliv. Je to jen o hlavě a mysli člověka. Myslím si, že nejdůležitější je mít pozitivní myšlení to se pak odráží úplně na všem.

S odstupem času, čím člověk stárne si uvědomuje víc jakých věcí by se mi vážit. A vlastně si cenit všeho co mu život přinese. Já jsem se dlouho učila pracovat sama se sebou, s mými myšlenkami které mě provázeli, se strachem který byl až panický o své blízké a musela jsem hodně věcí změnit. Pomohlo mi nejvíc to když jsem si to přiznala, že musím něco u ZMĚNIT. Navazuje to na toto téma k čemuž se hned dostanu.

Každý rok lidem něco přinese, někdy je to hezké, někdy je to smutné. Jen je podle mě problém v tom, že spousta lidí spíš vnímá a hlavně uchovává v paměti vzpomínky na to smutné, než aby se radovali vlastně z maličkostí. Vše co se děje se děje z nějakého důvodu. Učí nás to být silnější. Každá překážka z nás dělá silnější lidi, když ji zvládneme a proto by to chtělo do hlavy dostat víc toho hezkého. Chtělo by to mít v myšlenkách víc těch hezkých věcí které nás potkali.

V minulém roce jsem zažila smrt, smrt velmi blízkého člověka, který byl pro mě opravdu velkou ztrátou a hlavně bolestivou ztrátou, ale když se mě kdokoliv zeptá co bych o roce 2018 řekla, co mi PŘINESL. Nepovím, že to byla smrt, ta k životu patří. Posílila mě a musela jsem se sní jako spousta z nás vyrovnat. Neřekla jsem smrt, protože to převládlo mnohem víc pozitivních věcí které se mi stali. A ty si chci v hlavě nechat a ty chci říkat.

Chtěla bych tímto říct, že kdyby každý z nás dokázal třeba místo jedné špatné vzpomínky, zážitku říct dvě hezčí, veselejší hned by nám všem bylo lépe. Pojďme se společně podělit o to, jaký pro nás byl rok 2018. Jak hezký pro nás byl rok 2018. Že nám přinesl spousty věcí, které jsme zvládly, které nás posunuli dál, které nám udělali radost. Ze kterých jsme byli šťastní. A pojďme si říct, že rok 2019 vlastně bude taky dobrý.

Pojďme mít myšlení pozitivní, radovat se z maličkostí, nebýt na sebe zlý a pojďme si dát ne předsevzetí ale radost. Já například miluji cestování. Byla jsem už v hodně zemích a v roce 2019 se chci podívat zase dál jak v roce předchozím, poznat další kouty světa jako v roce předchozím. A v roce 2019 prožiji další hezké zážitky, které si uchovám v paměti jako v roce 2018.

Takže mě rok 2018 přinesl hezké chvíle, které mi nikdo nevezme a které jsou odrazem mě samotné. A v tomto roce nechci nic co by to změnilo.

Kdyby jste se se mnou chtěl někdo podělit o své hezké zážitky, kterým vás rok 2018 provedl budu ráda, přečtu si je s chutí a budu vám přát v tomto roce zase jen ty hezké.

Hezký den, Marika.

Autor: Marika Novotná | středa 9.1.2019 11:41 | karma článku: 5.17 | přečteno: 110x

Další články blogera

Další články z rubriky Osobní

Anna Novacek

Osobní bankrot

"Schváleno. Na osobní bankrot dosáhne víc lidí." Tento titulek rozpoutal bouřlivou internetovou diskusi. Každý má plnou pusu mouder, jak s dlužníky zatočit, málokdo si ale umí představit, jak těžké je osobní bankrot vůbec přežít.

23.1.2019 v 8:00 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 3412 | Diskuse

Tadeáš Firla

Jak jsem jako starší chlap, sedával se studentíky ve školních lavicích?

Možnost studovat pro všechny, je skvělým darem svobodné společnosti. Někteří z nás si toto období museli rozložit v čase a prodloužit. Článek má za úkol povzbudit případné váhající. Neváhejte a studujte. Nikdy není úplně pozdě.

22.1.2019 v 22:41 | Karma článku: 7.05 | Přečteno: 201 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Sebeobrana aneb Je to tak těžké, paní Katerino?

V pondělí 21. ledna 2019 jsem na svém blogu zveřejnil text „Řecko: Další zklamání“. Paní Katerina Kaltsogianni, Řekyně, jak přiznává, na mě ostře zaútočila. Můj článek je prý „zavádějící a nepravdivý“.

22.1.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.94 | Přečteno: 1426 | Diskuse

Jan Jílek

Nejzkoumavější z pohledů a sv.Antonín

7.ledna jsem chtěl vyrazit do práce. Včas a bez otálení. Jenže, člověk míní, Pán Bůh mění. Nemohl jsem najít peněženku. V ní všechny doklady, asi 12 000 Kč v hotovosti.

21.1.2019 v 12:11 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 525 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Palachovské ohlédnutí

Dostalo se mi výtky, bylo to minulý týden v blogerské diskusi, že zatímco v centru pozornosti je jisté téma (Palachovo výročí), já se věnuji záležitostem kdesi v daleké cizině. Prý na blog tahám nezáživná témata kdoví odkud.

21.1.2019 v 8:00 | Karma článku: 13.15 | Přečteno: 491 | Diskuse
Počet článků 1 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 110

"Jsem ženská co vidí svět jednodušší než se může zdát na první pohled a chtěla by se k tomu vyjadřovat"

Najdete na iDNES.cz